Kyrgyz (CIS)English (United Kingdom)Russian (CIS)Polish (Poland)

Azjacentralna.pl

Mistrzostwa Świata Togyzkumalak wśród uczniów (U-15, U-17)

There are no translations available.

Mistrzostwa ToguzKumalak W dniach 20–25 września w Ałmaty (Kazachstan) odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Togyzkumalak (Toguz Korgool) wśród uczniów (U-15, U-17). Togyzkumalak (Toguz Korgool) to tradycyjna intelektualna, strategiczna gra w Kazachstanie i Kirgistanie. Przez ostatnie 10 lat stała się popularna na Całym Świcie.

Mistrzostwach dla uczniów szkół wzięło udział ponad 200 zawodników z 17 krajów, m.in. z Polski, Czech, Mongolii, Kirgistanu, Kazachstanu Turcji, Bangladeszu, Hiszpanii, Kolumbii, Pakistanu, Węgier, Uzbekistanu i innych.

Kategoria "Rapid" składała się z 7 rund wg systemu szwajcarskiego. 1 runda wynosiła maksymalnie 40 minut, czyli 20 minut dla każdego gracza. Kategoria "Blitz" składała się z 11 rund wg systemu szwajcarskiego. 1 runda wynosiła maksymalnie 14 minut, czyli 7 minut dla każdego gracza.

Polskę reprezentowali Eldar Robakowski (10 lat) i Eryk Robakowski (12 lat) z Polskiego Klubu Toguz Korgool z Poznania. Brali udział w kategorii U-15 wśród uczniów do 15 lat.


Read more....

Otwarte warsztaty tradycyjnych gier Świata: Kirgiska gra Toguz Korgool i afrykańska gra Oware

There are no translations available.

Masz ochotę na nowe doświadczenia i spędzenie czasu w międzynarodowym towarzystwie? Chcesz się nauczyć czegoś nowego?

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty tradycyjnych gier intelektualnych: kirgiska gra Toguz Korgool i afrykańska gra Oware.

Spotkanie jest otwarte, a zaproszony jest każdy, kto skończył 7 lat. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
Warsztaty będzie prowadził "Polski Klub Sportowy Toguz Korgool".

➡️ Czekamy na Was już w niedzielę, 15 marca, o godz. 16:00 w Migrant Info Point, ul. Św. Marcin 78, pokój 424! Do zobaczenia!

Warsztaty są bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na robienie zdjęć i udostępnianie w sieci.

Tutaj mogą Państwo zaboczyć fotoreportaże z ostatnich naszych spotkań.

Read more....

Warsztaty tradycyjnych gier intelektualnych Toguz Korgool i Oware

There are no translations available.

Masz ochotę na nowe doświadczenia i spędzenie czasu w międzynarodowym towarzystwie?
✅ Chcesz się nauczyć czegoś nowego?

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty tradycyjnych gier intelektualnych tym razem będą to: kirgiska gra Toguz Korgool i afrykańska gra Oware.

Spotkanie jest otwarte, a zaproszony jest każdy, kto skończył 8 lat. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
Warsztaty będzie prowadził "Polski Klub Sportowy Toguz Korgool" (www.toguzkorgool) .

➡️ Czekamy na Was już w niedzielę, 23 lutego, o godz. 14:30 w Migrant Info Point, ul. Św. Marcin 78, pokój 424! Do zobaczenia!

Read more....

Luty 2020 spotkanie klubowe Toguz Korgool i Oware w Poznaniu

There are no translations available.

Zapraszamy na noworoczne spotkanie klubu Toguz Korgool odbędzie się 9 lutego 2020 roku o godzinie 15.00 w Poznaniu. Spotykamy się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego). Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na FACEBOOK

Read more....

34th International Games Festival Cannes

There are no translations available.

The 23rd International Awale Tournament is to be held at the 34th International Games Festival Cannes (South of France) which takes place from Friday 21st February to Sunday 23rd February 2020. The International Awale Tournament will take place on Saturday 22nd of February 2020. Medals will be awarded for the International & European categories. Competition starts on Friday at 11:00 am. Where: Palais des Festivals, Cannes.

Read more....

About Toguz Korgool

image

Toguz Korgool (nine balls) it is the Kyrgyz version of Mancala game.

More


How to play

image

The game is played on a special board with two rows of nine holes "kazan".

More

Legend

image

Legend about Toguz Korgool game is discribed in the epic "Manas".

More


Rules of Toguz Korgool