Kyrgyz (CIS)English (United Kingdom)Russian (CIS)Polish (Poland)

Azjacentralna.pl

Otwarte warsztaty tradycyjnych gier Świata: Kirgiska gra Toguz Korgool i afrykańska gra Oware

There are no translations available.

Masz ochotę na nowe doświadczenia i spędzenie czasu w międzynarodowym towarzystwie? Chcesz się nauczyć czegoś nowego?

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty tradycyjnych gier intelektualnych: kirgiska gra Toguz Korgool i afrykańska gra Oware.

Spotkanie jest otwarte, a zaproszony jest każdy, kto skończył 7 lat. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
Warsztaty będzie prowadził "Polski Klub Sportowy Toguz Korgool".

➡️ Czekamy na Was już w niedzielę, 15 marca, o godz. 16:00 w Migrant Info Point, ul. Św. Marcin 78, pokój 424! Do zobaczenia!

Warsztaty są bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na robienie zdjęć i udostępnianie w sieci.

Tutaj mogą Państwo zaboczyć fotoreportaże z ostatnich naszych spotkań.

Подробнее...

Warsztaty tradycyjnych gier intelektualnych Toguz Korgool i Oware

There are no translations available.

Masz ochotę na nowe doświadczenia i spędzenie czasu w międzynarodowym towarzystwie?
✅ Chcesz się nauczyć czegoś nowego?

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty tradycyjnych gier intelektualnych tym razem będą to: kirgiska gra Toguz Korgool i afrykańska gra Oware.

Spotkanie jest otwarte, a zaproszony jest każdy, kto skończył 8 lat. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
Warsztaty będzie prowadził "Polski Klub Sportowy Toguz Korgool" (www.toguzkorgool) .

➡️ Czekamy na Was już w niedzielę, 23 lutego, o godz. 14:30 w Migrant Info Point, ul. Św. Marcin 78, pokój 424! Do zobaczenia!

Подробнее...

Luty 2020 spotkanie klubowe Toguz Korgool i Oware w Poznaniu

There are no translations available.

Zapraszamy na noworoczne spotkanie klubu Toguz Korgool odbędzie się 9 lutego 2020 roku o godzinie 15.00 w Poznaniu. Spotykamy się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego). Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na FACEBOOK

Подробнее...

34th International Games Festival Cannes

There are no translations available.

The 23rd International Awale Tournament is to be held at the 34th International Games Festival Cannes (South of France) which takes place from Friday 21st February to Sunday 23rd February 2020. The International Awale Tournament will take place on Saturday 22nd of February 2020. Medals will be awarded for the International & European categories. Competition starts on Friday at 11:00 am. Where: Palais des Festivals, Cannes.

Подробнее...

Warszaty gier Toguz Korgool i Oware na festiwalu NA SZAGE w Poznaniu

There are no translations available.

Zapraszamy na tegoroczną edycję festiwalu podróżniczego "Na SZAGE", która odbędzie się od 30 stycznia do 2 lutego w Auli AWF w Poznaniu. Poniżej znajduje się szczegółowy program. Polski Klub Toguz Korgool zaprasza na warsztaty najstarszych gier Świata Toguz Korgool i Oware. Poprowadzi je dr Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Otwarte warsztaty tradycyjnych gier Toguz Korgool i Oware w Poznaniu

There are no translations available.

Zapraszamy na otwarte warsztaty tradycyjnych gier Toguz Korgool i Oware Polskiego Klubu Toguz Korgool, który odbędzie się 28 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00 w Poznaniu. Spotykamy się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego Park, 61-707 Poznań). Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na FACEBOOK

Подробнее...

Noworoczne spotkanie klubu Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

Zapraszamy na noworoczne spotkanie klubu Toguz Korgool odbędzie się 3 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00 w Poznaniu. Spotykamy się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego). Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na FACEBOOK

Подробнее...

Przedświąteczne spotkanie klubu Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

10 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Herbaciarnia Art of Tea, ul. Piekary 6/Wysoka 5
61-850 Poznań.

Подробнее...

Październikowe spotkanie klubu

There are no translations available.

12 października o godzinie 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego) Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na FACEBOOK

Подробнее...

Wyniki Międzynarodowego Turnieju Gier Intelektualnych Toguz Korgool i Oware - Poland Open 2019

There are no translations available.

Międzynarodowy Turniej Gier Intelektualnych Toguz Korgool i Oware - Poland Open 2019 odbył się w dniach 20-21.07.2019 w Poznaniu. Organizowany był przez Polski Klub Sportowy Toguz Korgool we współpracy ze Światową Federacją Gier Mankalowych, Uniwersytetem im. Adam Mickiewicza w Poznaniu, Kirgiską Federacją Toguz Korgool oraz Oware Society z Wielkiej Brytanii. W turnieju wzięło udział 40 graczy z 14 państw: Polski, Kirgistanu, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Czech, Izraela, Japonii, Turkmenistanu, Niemiec, Uzbekistanu, Iraku, Indii i Pakistanu.

Подробнее...

Międzynarodowy Turniej Gier Intelektualnych Toguz Korgool i Oware - Poland Open 2019

There are no translations available.

Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Gier Intelektualnych Toguz Korgool i Oware - Poland Open 2019, które odbędzie się w dniach 20-21.07.2019 w Poznaniu. Organizowany przez Polski Klub Sportowy Toguz Korgool, Światową Federacje Gier Mankalowych oraz Uniwersytet im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Turniej odbędzie się w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adres: ul. Umultowska 89 a, 61-614 Poznań.

Dyrektor turnieju: Dr Gulzat Kokoeva, Polski Klub Sportowy Toguz Korgool

Arbiter turnieju Toguz Korgool: Mgr. Kamchybek Kasymov, World Federation of Mancala Games, Kirgistan

Arbiter turnieju Oware: Seth Bonti-Asamoah, Oware Society, Wielka Brytania.

Подробнее...

Międzynarodowy Piknik z Toguz Korgool i Oware w ramach Tygodnia Międzykulturowego

There are no translations available.

W ramach Tygodnia Międzykulturowego serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Piknik z Migrant Info Point! Chcesz poznać nowe osoby w miłej atmosferze? Lubisz grać w gry planszowe? Przyjdź na nasz piknik!

Już 8 czerwca o godz. 14.00 spotykamy się w Parku Mickiewicza, gdzie będziemy grać w grę planszową Toguz Korgool - tradycyjną kirgiską grę oraz afrykańską grę Oware. Warsztat poprowadzi dr Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Toguz Korgool. Przyjdź i zagraj razem z nami!

Подробнее...

Polski Klub Toguz Korgool na V multikulturalnym festiwalu Kalejdoskop w Pradze (Czechy)

There are no translations available.

18 maja 2019 r. odbył się warsztat kirgiskiej tradycyjnej gry Toguz Korgool w Pradze w ramach V edycji multikulturalnego festiwalu Kalejdoskop. Festiwal jbył organizowany w ramach projektu Living at Fours 2019,  na rzecz integracji cudzoziemców, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej. Impreza odbywa się pod patronatem burmistrza Pragi, Pana Petra Štěpánek.

Warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool przeprowadziła dr Gulzat Kokoeva i Karol Robakowski z Polskiego Klubu Toguz Korgool. Warsztaty i mini-turniej Toguz Korgool odbyły się obok kirgiskiej jurty.

Подробнее...

Polski Klub Toguz Korgool na Nomad Universe w Królestwie Arabii Saudyjskiej

There are no translations available.

W dniach 9-19 marca bieżącego roku członkowie Polskiego Klubu Toguz Korgool mieli przyjemność uczestniczyć na turnieju gier intelektualnych Toguz Korgool i Oware, który odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Etnokulturalnego  „Wszechświat Koczowników” - “Nomad Universe”. Festiwal odbył się 180 km od stolicy Rijadu, w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Wydarzenie to było zorganizowane przez World Ethnogames Confederation z Kirgistanu przy współpracy z saudyjskim The Camel Club i pod patronatem Króla Abdulaziza.

Było to miejsce spotkania 2000 przedstawicieli z 80 państw z najróżniejszych zakątków świata, ze wszystkich kontynentów. Dodatkowo na terenie Etno festiwalu wybudowano 150 kirgiskich jurt. Z Kirgistanu w festiwalu uczestniczyło 1500 przedstawicieli kultury, sztuki i sportu, na czele Prezydentem Światowej Konfederacji Gier Etnicznych (Tradycyjnych).

Подробнее...

Warsztaty kirgiskiej gry Toguz Korgool na festiwalu Kalejdoskop w Czechach

There are no translations available.

Zapraszamy do kirgiskiej jurty, w której odbędą się warsztaty kirgiskiej tradycyjnej gry Toguz Korgool w Pradze w ramach V edycji multikulturalnego festiwalu Kalejdoskop. Festiwal jest  organizowany w ramach projektu Living at Fours 2019,  na rzecz integracji cudzoziemców, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej. Impreza odbywa się pod patronatem burmistrza Pragi, Pana Petra Štěpánek. Warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool przeprowadzą dr Gulzat Kokoeva i Karol Robakowski- członkowie Polskiego Klubu Toguz Korgool.

Odbędzie się w on sobotę 18 maja  od godziny 12:00 do 22:00 w parku Na Pankrac. 

Подробнее...

Otwarte Mistrzostwo Azji w Toguz Korgool w Kirgistanie

There are no translations available.

Otwarte Mistrzostwo Azji w Toguz Korgool odbędzie się w dniach 5-12 maja 2019 w  Bibliotece Narodowej w Biszkeku (Kirgistan). Według Państwowej Agencji do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Republiki Kirgiskiej, zostaną rozegrane we 6 kompletów medali mężczyzn i kobiet w następujących kategoriach: blitz, standar i rapid.

Подробнее...

Wystawa "Pod błękitnym niebem Kirgistanu", poświęcona wyprawie Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool na World Nomad Games 2018

There are no translations available.

 8 stycznia 2019 r. odbyła się wystawa "Pod błękitnym niebem Kirgistanu"w podziemiach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Wystawa poświęcona wyprawie Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool na World Nomad Games, które odbyło się we wrześniu 2018 roku. Podczas wystawy przedstawiony zostanie również fotoreportaż z Kirgistanu różnych autorów: Agnieszki Łukaszyk, Anny Grebeniów, Ksenii Starzyńskiej, Adama Słupskiego, Macieja Zakrzewskiego i Mirona Frąszczaka. Wystawa potrwała od 8 do 31 stycznia b.r. Wystawa została organizowana przez Agnieszkę Łukaszyk.

Подробнее...

Wystawa "Pod błękitnym niebem Kirgistanu" z wyprawy Polskiego Klubu Toguz Korgool na World Nomad Games

There are no translations available.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Pod błękitnym niebem Kirgistanu" 8 stycznia o godz. 16.00 w podziemiach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Wystawa poświęcona wyprawie Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool na World Nomad Games, które odbyło się we wrześniu 2018 roku. Podczas wystawy przedstawiony zostanie również fotoreportaż z Kirgistanu różnych autorów: Agnieszki Łukaszyk, Anny Grebeniów, Ksenii Starzyńskiej, Adama Słupskiego, Macieja Zakrzewskiego i Mirona Frąszczaka. Wystawa potrwa od 8 do 31 stycznia b.r.

Więcej informacji na temat World Nomad Games 2018 znajdą Państwo tutaj


Подробнее...

International Ethnofestival Nomad Universe in the framework of Kingdom of Saudi Arabia

There are no translations available.

The International Ethnofestival «Nomad Universe» in the framework of the King Abdulaziz Camel Festival will be during February 24 - March 5, 2019
Relying on the ethnocultural heritage of the peoples of the world, International Ethnofestival «Nomad Universe» (hereinafter – Ethnofestival) has the following goals and objectives:
1. development of the world ethnocultural, ethnosport and scientific movement;
2. popularization, development and introduction to the international arena of types of ethnosports, traditional games and competitions of the peoples of the world;

3. preservation of the historical, cultural heritage and diversity of the peoples of the world in the era of globalization;

4. assistance to the scientific and organizational-methodical substantiation of the ethnosports movement, types of ethnosport, traditional games and competitions of the peoples of the world;
5. strengthening and further development of interreligious and intercultural dialogue, mutual understanding, friendship, harmony and cooperation among the nations of the world and demonstration of their cultural diversity.

Подробнее...

Wystawa Toguz Korgool w ramach 6. Mediations Biennale - Virtual Garden w Poznaniu

There are no translations available.

Wystawa Toguz Korgool w ramach 6. Mediations Biennale - Virtual Garden Wernisaż: g. 13:30, 13.10.2018, Biblioteka – Św. Marcin 56, Poznań Wystawa czynna: 13-27.10.2018 Kuratorstwo: Arkadiusz Marcinkowski, Martyna Rzepecka Artyści: Marta Dziomdziora, Andreas Guskos, Małgorzata Kopczyńska, Julia Kurek, Patryk Lichota, Ewelina Maksymiuk, Arkadiusz Marcinkowski, Ked Olszewski, Maciej Osmycki, Arkadiusz Piętak, Martyna Rzepecka, Dorota Tołłoczko-Femerling, Katarzyna Wąsowska, Tomasz Wendland, Andrzej Wochnik.

Подробнее...

Deskohrani 2018: Central European Mind Sports Olympiad

There are no translations available.

W ramach Środkowo Europejskiej Olimpiady Sportów Umysłowych Deskohranie 2018 odbędą się turnieje Mankala, Mangala, Oware, Toguz Kumalak (Toguz Korgool) w dniach 15-21.10.2018.

Подробнее...

Wyniki Toguz Rapid na Czech Open 2018

There are no translations available.


W ramach 29 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2018 odbył się Międzynarodowy Turniej Toguz (Toguz Korgool, Togyz Kumalak). Festiwal odbył się w dniach 13-20 lipca 2018.

Подробнее...

III Światowe Igrzyska Koczowników 2018

There are no translations available.

III Światowe Igrzyska Koczowników odbędą się w dniach od 2-8 września 2018 w mieście Czołpon-Ata, na wybrzeżu jeziora Issyk-Kul i w wąwozie Kyrczyn w Kirgistanie. Jak sama nazwa wskazuje, impreza ta poświęcona tradycyjnym grom Kirgizów i innych narodów o koczowniczej przeszłości. Głównym celem igrzysk to ożywianie i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego koczowniczych narodów świata. Tegoroczne hasło igrzysk: „Jedność w sile! Jedność w duchu!” (United in Force! United in Spirit!). Wydarzenie odbywa się pod patronatem UNESCO i UNICEF.

O rozmachu i wielkości II Światowych Igrzysk Koczowników, które odbyły się w 2016 r. świadczą następujące liczby: ok 2000 zawodników z 62 Państw Świata, 23 dyscypliny, 1700 wolontariuszy. Jak organizator informuje, te liczby w 2018 r wzrosły: ponad 3000 zawodników z 80  państw, 37 dyscyplin i 2000 wolontariuszy.

Подробнее...

Piknik rodzinny na zakończenie sezonu Ligi Gier Planszowych w Kościanie

There are no translations available.

W najbliższą niedzielę 1 lipca o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich nie tylko graczy ale i ich rodziny i znajomych na zakończenie 2 sezonu 2018 Ligi Gier Planszowych Kościanie (Łazienki).

Planowane atrakcje:

Spotkanie z narodową grą kirgiską „Toguz Korgool”.  

Подробнее...

Zagraj Toguz Korgool na Śródce w Poznaniu

There are no translations available.

W najbliższą niedzielę 1 lipca o godzinie 13.00-14.30 zapraszamy na spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool na Moście Biskupa Jordana na Śródce (obok katedry) w Poznaniu. Warsztat gry odbędzie się w ramach letniego cyklu wydarzeń " A w niedzielę po sumie na moście" pod hasłem "Średniowiecze" organizowanego przez Fundacje PUENTA i współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Śródki i okolic ŚRÓDEJA. 

Подробнее...

Mancala and Toguzkumalak (Toguz Korgool) in Kurultaj 2018 (Hungary)

There are no translations available.

Introduction of the guests – the representatives of 27 nations Kurultaj 2018 will take place during the 8-15.08. 2018 in Bugac (Hungary).

Подробнее...

5 czewrca gramy Toguz Korgool w Lesznie

There are no translations available.

5 czerwca o godzinie 17.30 zapraszamy na spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool do Klubu Gier Planszowych w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lesznie. Znajduję się przy ul. Geodetów 1, 64-100 Leszno

Warsztaty poprowadzi Gulzat Kokoeva. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzieci powyżej 8 lat. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Międzynarodowy turniej Toguz Czech Open 2018

There are no translations available.

W ramach 29 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2018 odbędzie się 11 Festiwal Gier typu Mankala podczas którego będzie rozgrywać się Międzynarodowy Turniej Toguz (Toguz Korgool, Togyz Kumalak). Festiwal będzie się dobywać w dniach 13-20 lipca 2018.

Głównym organizatorem jest   AVE-KONTAKT s.r.o.

Główny arbiter: David Kotin

Adres: CEZ Arena, Sukova trida 1775, Pardubice, Czechy

Подробнее...

Dni Różnorodności Kulturowej w Poznaniu

There are no translations available.

Wydział Neofilologii UAM już po raz trzeci zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 57/249 z 20 grudnia 2002 w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej uchwalonej na 31 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w dniu 2 listopada 2001 roku. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów jest promocja kultury, różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego.

Подробнее...

Gramy Toguz Korgool podczas Tygodnia Międzykulturowego w Poznaniu

There are no translations available.

Wydarzenia w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Подробнее...

Toguz Korgool podczas imprezy edukacyjnej "Spotkanie z Azją" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

There are no translations available.

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na imprezę edukacyjną - Spotkanie z Azją.

Na każdego, kto odwiedzi nasze muzeum w tym dniu, czekają rozmaite atrakcje. Na dziedzińcu muzealnym będzie można zagrać w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool, zrobić sobie tatuaż henną i spróbować swoich sił w składaniu origami.

Подробнее...

Kwietniowe spotkanie z grą Toguz Korgool

There are no translations available.

7 kwietnia o godzinie 15.00 zapraszamy na kwietniowe spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.  Znajduję się przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Подробнее...

Świetujemy Nauryz (Nooruz) w Poznaniu

There are no translations available.

Studenci Turkologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy wsparciu Polskiego Klubu Toguz Korgool zapraszają na obchody Środkowoazjatyckiego święta wiosny- Nauryz (Nooruz).

Razem z Państwem chcemy uroczyście przywitać wiosnę, a także przybliżyć zwyczaje związane z tym świętem.
Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą Państwo mogli zobaczyć tradycyjne tance ludowe, posłuchać muzyki kazachskiej i tureckiej, którą wykona turkologiczny zespół. Nauryz to także okazja do zagrania w popularną w Azji Środkowej, strategiczną grę planszową Toguz Korgool.

Подробнее...

Marcowe spotkanie Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

4 marca o godzinie 16.00 zapraszam na marcowe spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.  Znajduję się przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Подробнее...

Warsztaty kirgiskiej gry Toguz Korgool na Festiwalu Azji Centralnej

There are no translations available.

Zapraszamy na warsztaty kirgiskiej gry Toguz Korgool w ramach wydarzenia Festiwal Azji Centralnej w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Toguz Korgool jest grą o charakterze liczbowym, która opiera się na żelaznej matematycznej logice, dlatego jest nazywana "Algebrą Nomadów". Posiada walory edukacyjne idące w parze z doskonałą zabawą.

Подробнее...

Styczniowe spotkanie z grą Toguz Korgool

There are no translations available.

28 stycznia odbyło się styczniowe spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu. Bezpłatne warsztaty poprowadziła Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Kalendarz międzynarodowych mistrzostw Toguz Korgool na rok 2018

There are no translations available.

Przedstawiamy Państwu kalendarz międzynarodowych mistrzostw i turniejów gry Toguz Korgool (Togyz Kumalak) na rok 2018. Plan opracowany został na podstawie danych z Międzynarodowej Federacji gier mankala, Międzynarodowej Federacji Togyz Kumalak, Kirgiskiej Federacji Toguz Korgool, Tureckiej Federacji Mankala i Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool. W imieniu swego klubu dziękuję wszystkim na wspaniały 2017 rok i życzę całej ekipie promotorów tej gry sukcesów i multum pozytywnej energii!

Подробнее...

Styczniowe granie Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

28 stycznia o godzinie 16.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.  Znajduję się przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Подробнее...

Toguz Korgool w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

There are no translations available.

7 grudnia 2017 r. odbyła się prezentacja tradycyjnej kirgiskiej gry Toguz Korgool (Dziewięć Kulek) w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Spotkanie poprowadziła Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Jest to tradycyjna strategiczna gra planszowa z rodziny mankala o charakterze liczbowym i opiera się na żelaznej matematycznej logice. Nazywana jest "Algebrą Nomadów". Gra pozytywnie przyczynia się do strategicznego myślenia, uczy umysł taktycznych ruchów i całkowitego skupienia się.

Подробнее...

The European Togyzkumalak (Toguz Korgool) Championship at the 32nd International Games Festival Cannes

There are no translations available.

The European Togyzkumalak (Toguz Korgool) Championship is to be held at the 32nd International Games Festival Cannes (South of France) which takes place from Friday 23rd of February to Sunday 25th of February 2018. Competition Starts on Friday at 11 am. This will Championship will feature Blitz & Rapid Competitions.

Подробнее...

Tradycyjna kirgiska gra Toguz Korgool w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

There are no translations available.

Prezentacja tradycyjnej kirgiskiej gry Toguz Korgool (Dziewięć Kulek) odbędzie się w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Jest to tradycyjna strategiczna gra planszowa z rodziny mankala o charakterze liczbowym i opiera się na żelaznej matematycznej logice. Nazywana jest "Algebrą Nomadów". Gra pozytywnie przyczynia się do strategicznego myślenia, uczy umysł taktycznych ruchów i całkowitego skupienia się. Pozwala rozwijać logiczne myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętność analizowania sytuacji i wyciągania wniosków.

Подробнее...

Grudniowe spotkanie z kirgiską grą Toguz Korgool

There are no translations available.

10 grudnia o godzinie 15.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.

Znajduję się on przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Warsztaty będzie prowadziła Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzieci powyżej 7lat. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Zapraszamy na warsztat gry Toguz Korgool

There are no translations available.

19 listopada o godzinie 16.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.

Znajduję się on przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424. Masz ochotę na nowe doświadczenia i spędzenie czasu w międzynarodowym towarzystwie? Chcesz się nauczyć czegoś nowego? Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzieci powyżej 7lat. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Listopadowe spotkanie Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

5 listopada o godzinie 16.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu. Znajduję się on przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Toguz Korgool w Migrant Info Point w Poznaniu

There are no translations available.

24 września graliśmy tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool w bardzo międzynarodowym towarzystwie w Migrant Info Point w Poznaniu. Poznaliśmy sporo ciekawych ludzi.  Graliśmy, jak zawsze mówiliśmy w różnych językach. Było wesoło i wszystkim się podobało. Wspólne spędzenie czasu przy grze jest również idealną okazją do nawiązania nowych znajomości i poznania innych kultur.

Подробнее...

Zagraj Toguz Korgool na międzynarodowym pikniku MIP w Poznaniu

There are no translations available.

Zagraj w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool z nami w Migrant Info Point w Poznaniu. Będziemy grali podczas pikniku międzynarodowego, które odbędzie się 24 września o 16.00 przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424. Tego dnia w Migrant Info Point można pograć również inne gry planszowe i karciane, quizy, kalambury itd. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Toguz Korgool w Warszawie

There are no translations available.

9 września graliśmy poraz pierwszy w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool w Warszawie. Spotkanie odbyło się w przytulnej restauracji "Manty". Mamy nadzieję, iż następnym razem uda nam się zorganizować z dużym wyprzedzeniem i zostać trochę na dłużej. Dziękujemy wszystkim za miłe popołudnie. I do zobaczenia następnym razem!

Подробнее...

V Swiss tournament of Toguzkumalak (Toguz Korgool)

There are no translations available.

11th Swiss International Warri Tournament and the V Swiss tournament of Toguzkumalak (Toguz Korgool) will take place next September (14th – 17th) in Fribourg (Switzerland) in the Schöneberg’s sociocultural animation center.

The International Association of Warri Players (IAWP) will hold its General Assembly on Thursday September 14th at 7 pm.

Подробнее...

IV Mistrzostwa Świata Togyz Kumalak (Toguz Korgool) w Astanie

There are no translations available.

IV Mistrzostwa Świata Togyz Kumalak (Toguz Korgool) odbyły się w dniach od 2 do 9 września 2017 roku w Astanie (Kazachstan). Impreza ta została zorganizowana w ramach ekspozycji specjalistycznej EXPO-2017. W mistrzostwach wzięło udział ponad 70 uczestników z 25 państw, w tym z: Antiguy i Barbudy, Afganistanu, Azerbejdżanu, Niemiec, Gruzji, Kolumbii, Kazachstanu, Kirgistanu, Chin, Mongolii, Uzbekistanu, Rosji, Syrii, Stanów Zjednoczonych, Tadżykistanu, Turcji, Turkmenistanu, Indii, Wielkiej Brytanii, Czech i Szwajcarii. Sportowcy z Austrii, Kamerunu, Polski i Ukrainy uczestniczyli po raz pierwszy na tej arenie. Polskę reprezentował Polski Klub Sportowy Toguz Korgool, Gulzat Kokoeva i Karol Robakowski.

Подробнее...

Krajowe Mistrzostwa Toguz Korgool na festiwalu "Igrzyska Manasa"

There are no translations available.

Krajowe Mistrzostwa Toguz Korgool odbędą się w ramach festiwalu "Igrzysk Manasa" w mieście  Czołpon-Ata (Kirgistan) w dniach 25-31 sierpnia 2017 r. Głównym organizatorem jest Państwowa Agencja do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Republiki Kirgiskiej. To wydarzenie poświęcone jest „Roku moralności, edukacji i kultury” oraz Dniu Niepodległości Kirgistanu.

Impreza sportowa odbywa się co cztery lata. Głównym celem jest promocja, rozwój sportów tradycyjnych  wspomnianych w eposie Manas, a także ich zachowaniu jako historyczne dziedzictwa kulturowe.

Подробнее...

IV Mistrzostwo Świata Toguz Korgool (Togyz Kumalak) w Astanie (Kazachstan)

There are no translations available.


IV Mistrzostwa Świata Toguz Korgool (Togyz Kumalak) odbędą się w dniach od 2 do 9 września 2017 roku w Astanie (Kazachstan). Impreza ta odbywa się w ramach ekspozycji specjalistycznej EXPO-2017. Polskę będzie reprezentować Polski Klub Sportowy Toguz Korgool.

Mistrzostwa świata odbywają się co dwa lata. Poprzednia edycja odbyła się w Ałmaty w 2015 roku.

Подробнее...

Gramy w turecką mangale w Polskim klubie Toguz Korgool

There are no translations available.

Polski Klub Sportowy Toguz Korgool otrzymał 10 zestawów gry mangala od Tureckiej Federacji Mankala.  Mangala jest tradycyjną turecką grą typu mankala, a więc można nauczyć się i pograć w tę grę podczas naszych spotkań w Poznaniu i Krakowie. Międzynarodowe mistrzostwa rozgrywane są wielu krajach. Od zeszłego roku także na Czech Open oraz Światowych Igrzyskach Koczowników w Kirgistanie.

Подробнее...

Międzynarodowe Mistrzostwa Toguz Korgool imienia O. Kasmakunowa w Kirgistanie

There are no translations available.

Międzynarodowe Mistrzostwa Toguz Korgool imienia O. Kasmakunowa odbędą się w Czołpon-Ata (Kirgistan) w dniach 5-12 sierpnia 2017 r. To wydarzenie poświęcone jest Roku moralności, edukacji i kultury” w Kirgistanie. Głównym organizatorem jest Państwowa Agencja do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Republiki Kirgiskiej oraz Federacja Toguz Korgool w Kirgistanie.

Zawodnicy będą grali w dwóch  kategoriach: Standard (60 min x2) kobiety, Standard (60minx2) mężczyźni, oraz Blitz (14min x 2). Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim 11 rundowym w standardzie i 9 rundowym w Blitz.

Подробнее...

Polski Klub Sportowy Toguz Korgool na Czech Open 2017

There are no translations available.

W ramach 28 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2017 odbył się 10 Festiwal Gier typu Mankala. Podczas festiwalu były rozgrywane międzynarodowe turnieje Toguz Korgool, Bestemsze, Mankala, Bao, Owari, Hawalis i inne gry. Festiwal odbył się w Pardubicach w dniach 13-20 lipca 2017. Głównym organizatorem był AVE-KONTAKT s.r.o.

W tegorocznej 10 edycji festiwalu gier typu mankala wzięło udział 80 sportowców. W turnieju Toguz Korgool  wzięli udział sportowcy z 11 państw, w tym z: Kirgistanu, Polski, Kazachstanu, Republiki Czeskiej, Turcji, Izraelu, Francji, Austrii, Niemcy, Szwajcarii oraz Ukrainy.

Подробнее...

Международная научно-практическая конференция «Национальные виды спорта и Всемирные игры кочевников: историческое наследие и будущее»

There are no translations available.

Международная научно-практической конференции «Национальные виды спорта и Всемирные игры кочевников: историческое наследие и будущее» пройдет с 4  по 6 сентября 2017 года в  г. Чолпон-Ата.  Проводится в рамках Международного фестиваля традиционной охоты “Салбуурун", посвящается “Году нравственности, воспитания и культуры” и 5-летию открытия Дирекции по национальным видам спорта при Государственном агентстве по делам молодежи, физической культуры и спорта при Правительстве Кыргызской Республики.

Подробнее...

Toguz Korgool na festiwalu podróżniczym ORINOKO NAD WARTĄ w Poznaniu

There are no translations available.

Tegoroczna edycja festiwalu podróżniczego ORINOKO NAD WARTĄ odbędzie się w dwóch lokalizacjach, tradycyjnie w Puszczykowie w dniach 2-3 czerwca i na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM 25-26 maja 2017 r.

W ramach tego festiwali odbędzie się warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool w dniu 26 maja o 16:00.

Подробнее...

Otwarty VI Turniej Azji Centralnej Toguz Korgool w Kirgistanie

There are no translations available.

Otwarty VI Turniej Azji Centralnej Toguz Korgool poświęcone Dniu Zwycięstwa odbył się w Biszkeku (Kirgistan) w dniach 5-12 Maja 2017. W turnieju wzieli udział sportowcy ze wszystkich republik Azji Centralnej. Zawodnicy będą grać w trzech dyscyplinach: Standard, Rapid i Blitz.

Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w ramach klasyfikacji indywidualnej prowadzona jest również zespołowa.

Photo: Nuria Sulpukorova

Подробнее...

Międzynarodowy turniej Toguz Kumalak / Toguz Korgool na Czech Open 2017

There are no translations available.

W ramach 28 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2017 odbędzie się X Festiwal Gier typu Mankala podczas którego będzie rozgrywać się Międzynarodowy Turniej Toguz Kumalak / Toguz Korgool. Festiwal będzie się dobywać w dniach 13-20 lipca 2017.

Głównym organizatorem jest   AVE-KONTAKT s.r.o.

Подробнее...

Poświąteczne spotkanie graczy Toguz Korgool

There are no translations available.

23 kwietnia o 12.00 zapraszam na kolejne spotkanie z grą Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego).

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

International Mancala games tournament in Turkey

There are no translations available.

The International Mangala Games Tournament which will be held in Manavgat / ANTALYA between 26.04.2017 and 02.05.2017 organized by the Mangala Federation.

GENERAL PRINCIPLES

Подробнее...

Warsztat gry toguz korgool w Krakowie

There are no translations available.

Warsztat kirgiskiej gry strategicznej Toguz Korgool  odbędzie się  3 kwietnia godz. 19.00 w Krakowie. Spotykamy się w Browar Lubicz (Lubicz 17J, 31-503 Kraków). Przyjdz, naucz się i graj z nami! Dzieci 7+

Warsztat poprowadzi Wasyl Jerenowski, który jest regionalnym koordynator  i członkiem Polskiego klubu sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Świętujemy Nooruz w Poznaniu

There are no translations available.

Wraz z nadejściem wiosny i ciepłych słonecznych dni, Turkologiczne Koła Naukowe UAM przy wsparciu Polskiego Klubu Toguz Korgool  zapraszają po raz kolejny na obchody środkowoazjatyckiego święta wiosny - Nauryz (Nooruz). Podobnie jak mieszkańcy niektórych regionów Azji, zapraszamy na uroczyste przywitanie wiosny i nowego roku, przybliżając zaproszonym gościom ciekawe zwyczaje związane z tym świętem. Wszystkim przybyłym zapewniamy wiele niespodzianek i atrakcji oraz wspaniałą zabawę.
Przygotowane jest ciekawy program artystyczny, oryginalna muzykę i tańce, quiz z nagrodami, liczne zabawy oraz gry, m.in. popularna w Azji Środkowej strategiczna gra planszowa Toguz Korgool.

Подробнее...

Międzynarodowy Turniej Togyz Kumalak w Cannes

There are no translations available.

Międzynarodowy Turniej Togyz Kumalak odbył się w Cannes we Francji w dniach 23-27 lutego 2017. Togyz Kumalak jest kazachskim odpowiednikiem gry Toguz Korgool.

Taką informacje podała Światowa Federacja Togyz Kumalak. W turnieju wzięli udział gracze z Kazachstanu, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Czech, Antigua i Barbudy i Wielkiej Brytanii.

Подробнее...

5 marca gramy Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

5 marca o 12.00 zapraszam na kolejne spotkanie z grą Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego).

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Kalendarz międzynarodowych turniejów Toguz Korgool w 2017 roku

There are no translations available.

Strategiczna gra Toguz Korgool jest promowana na poziome narodowego sportu w Kirgistanie. Odbywają się regularne turnieje w regionach i mistrzostwa kraju. Grają grę w szkołach, uniwersytetach, podczas świąt, takich jak Nooruz czy Dzień Niepodległości.

Подробнее...

12 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu.

There are no translations available.

12 lutego o 12.00 zapraszam na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego).

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Zapraszam również dzieci 7+ w rodzicami. Gdyż początki mojego kontaktu z grą Toguz Korgool sięgają dzieciństwa, gdy moja starsza siostra przyniosła ją do domu i nauczyła mnie w nią grać.

Подробнее...

5 lutego kolejne spotkanie z gra Toguz Korgool w Krakowie

There are no translations available.

Drugie spotkanie graczy Toguz Korgool w Krakowie odbędzie się  5 lutego godz. 13.00-15.00. Spotykamy się w Drukarnia Jazz Club, ul.Nadwiślańska 1, 30-527 Kraków. Przyjdz, naucz się i graj z nami! Dzieci 7+

Grę poprowadzi Wasyl Jerenowski, który jest regionalnym koordynator  i członkiem Polskiego klubu sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Prezentacje gry Toguz Korgool w Krakowie

There are no translations available.

30 stycznia o 18.00 zapraszamy na prezentacje gry Toguz Korgool w Krakowie (Browar Lubicz). Grę zaprezentuje Wasyl Jerenowski, który jest regionalnym koordynatorem i trenerem gry, a także członkiem Polskiego klubu sportowego Toguz Korgool.

Po prezentacji odbędzie się warsztat gry, gdzie Państwo nauczą się grać. Mogą Państwo śledzić Krakowską grupę Toguz Korgool na facebook

Подробнее...

Spotkanie graczy Toguz Korgool 22 stycznia (Poznań)

There are no translations available.

22 stycznia o 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego) Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na facebook

22 января в 12:00 пройдет встреча игроков клуба Тогуз Коргоол в Познане.

Подробнее...

Przedświąteczne spotkanie klubowiczów Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

Zapraszamy na przedświąteczne spotkanie klubowiczów Toguz Korgool w Poznaniu. Na spotkanie mogą przyjść i tacy którzy nie umieją grać. Dzieci wiek 7+.

Nasze spotkanie odbędzie się 22 grudnia o 17.00 w kawiarnii "Nastawnia" przy parku Wieniawskiego, ul. Noskowskiego (Most Teatralny).

Подробнее...

III Otwarte Mistrzostwo Azji w Toguz Korgool (Toguzkumalak) w Kirgistanie

There are no translations available.

Otwarte Mistrzostwo Azji w Toguz Korgool odbędzie się w dniach 14-21 grudnia 2016 w  Bibliotece Narodowej w Biszkeku (Kirgistan). Według Państwowej Agencji do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Republiki Kirgiskiej, zostaną rozegrane we 6 kompletów medali mężczyzn i kobiet w następujących kategoriach: blitz, standar i rapid.

Подробнее...

III Międzynarodowy Turniej Toguz Korgool pamięci Czyngiza Ajtmatowa (Kirgistan)

There are no translations available.

III Międzynarodowy Turniej Toguz Korgool organizowany na cześć pamięci Czyngiza Ajtmatowa odbędzie się od 6 do 12 grudnia 2016 w Bibliotece Narodowej w stolicy Kirgistanu. Taką informacje podała Państwowa Agencja do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Kirgistanu. W turnieju wezmą udział ekipy z Kazachstanu, Mongolii, Turcji, Turkmenistanu i Chin.

Подробнее...

II Młodzieżowe Mistrzostwa Azji w Toguz Korgool / Toguz Kumalak (Republika Ałtaju)

There are no translations available.

II Młodzieżowe Mistrzostwa Azji w Toguz Korgool / Toguz Kumalak zorganizowane zostaną w dniach 24-30 listopada 2016 w mieście Gorno-Altajsk (Republika Ałtaju, Rosja). Zawody odbędą się pod patronatem Światowej Federacji Toguz Korgool. Na mistrzostwach będą rywalizować uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 14 lat i do lat 19 lat. Zawodnicy będą grać w trzech dyscyplinach: Standard, Rapid i Blitz.

Подробнее...

Memorandum o porozumieniu w sprawie rozwoju etnosportu i etnokultury ze Światową Konfederacją Etnosportu

There are no translations available.

Gulzat Kokoeva, Prezes Polskiego Klubu sportowego Toguz Korgool (z siedzibą w Poznaniu), podpisała memorandum o porozumieniu w sprawie rozwoju etnosportu i etnokultury ze Światową Konfederacją Etnosportu (World Ethnosport Confederation) w Kirgistanie.

Głównym celem Światowej Konfederacji Ethnosportu jest odrodzenie, rozwój i popularyzacja ethnosportów.

Подробнее...

Polski Klub Toguz Korgool na II Światowych Igrzyskach Koczowników 2016

There are no translations available.

II Światowe Igrzyska Koczowników odbyły się w dniach od 3-8 września 2016 w mieście Czołpon-Ata, na wybrzeżu jeziora Issyk-Kul i w wąwozie Kyrczyn w Kirgistanie. Jak sama nazwa wskazuje, impreza ta była poświęcona tradycyjnym grom Kirgizów i innych narodów o koczowniczej przeszłości.

Подробнее...

Toguz Korgool na IV edycji festiwalu podróżniczego ORINOKO NAD WARTĄ 2016

There are no translations available.

Polski Klub Toguz Korgool wział udział w kolejnej IV edycji festiwalu podróżniczego ORINOKO NAD WARTĄ, która odbyła się w dniach 10-11 czerwca 2016 r. w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. To już po raz 3 bierzemy udział na tym festiwalu. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę i czekamy na kolejną edycję!

Podczas tej imprezy goście muzeum mieli również okazje posłuchać magicznych opowieści z różnych stron świata: puszczy amazońskiej, Kaukazu, nepalskich plantacji herbaty, Jukonu i Kamczatki oraz Ameryki Południowej.

Подробнее...

Warsztat gry Toguz korgool w zakładzie Turkologii, Mongolistyki i Koreanistyki UAM

There are no translations available.

Dr Gulzat Kokoeva przeprowadziła kolejny warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool w dniu 28 Kwietnia 2016 roku w zakładzie Turkologii, Mongolistyki i Koreanistyki UAM w Poznaniu.  Tym razem w w nim udział studenci I i II roku Turkologii wraz z Panią Dr Gulajhan Aktaj, kierownikiem pracowni Studiów Kazachskich.

Podczas tego spotkania Gulzat Kokoeva przedstawiła prezentacja multimedialną o grze Toguz korgool, a także o swej działalności, gdyż jest Ona współtwórcą portalu informacyjnego „Wszystko o Kirgistanie” www.kyrgyzstan.pl, Inicjatorem Stowarzyszenia Kirgiski Dom i Prezesem Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

Подробнее...

III Mistrzostwa Europy Toguz Kumalak (Toguz Korgool) w Niemczech

There are no translations available.

III Mistrzostwa Europy Toguz Kumalak (Toguz Korgool) odbędzie się Schweinfurt (Niemcy) w dniach 22-24 lipca 2016 r. Organizatorem tych mistrzostw jest Niemieckie Koło Przyjaciół Toguz Kumalak i kibice klubu piłkarskiego: "Fortuna 96 SW", Stowarzyszenie "Die Brücken der Freundschaft" e. V. Bamberg.

Подробнее...

Toguz Kumalak (Toguz Korgool) na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Szachów i Gier CZECH OPEN 2016

There are no translations available.

9 turniej gier typu mankala podczas którego odbędą się mistrzostwo gry Toguz Kumalak (Toguz Korgool)

w ramach CZECH OPEN 2016 - XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachów i Gier odbędzie się w dniach 16-21 lipca 2016

Подробнее...

Еще статьи...

Страница 1 из 2

Первая
Предыдущая
1