Kyrgyz (CIS)English (United Kingdom)Russian (CIS)Polish (Poland)

Azjacentralna.pl

Wystawa Toguz Korgool w ramach 6. Mediations Biennale - Virtual Garden w Poznaniu

There are no translations available.

Wystawa Toguz Korgool w ramach 6. Mediations Biennale - Virtual Garden Wernisaż: g. 13:30, 13.10.2018, Biblioteka – Św. Marcin 56, Poznań Wystawa czynna: 13-27.10.2018 Kuratorstwo: Arkadiusz Marcinkowski, Martyna Rzepecka Artyści: Marta Dziomdziora, Andreas Guskos, Małgorzata Kopczyńska, Julia Kurek, Patryk Lichota, Ewelina Maksymiuk, Arkadiusz Marcinkowski, Ked Olszewski, Maciej Osmycki, Arkadiusz Piętak, Martyna Rzepecka, Dorota Tołłoczko-Femerling, Katarzyna Wąsowska, Tomasz Wendland, Andrzej Wochnik.

Подробнее...

Deskohrani 2018: Central European Mind Sports Olympiad

There are no translations available.

W ramach Środkowo Europejskiej Olimpiady Sportów Umysłowych Deskohranie 2018 odbędą się turnieje Mankala, Mangala, Oware, Toguz Kumalak (Toguz Korgool) w dniach 15-21.10.2018.

Подробнее...

Wyniki Toguz Rapid na Czech Open 2018

There are no translations available.


W ramach 29 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2018 odbył się Międzynarodowy Turniej Toguz (Toguz Korgool, Togyz Kumalak). Festiwal odbył się w dniach 13-20 lipca 2018.

Подробнее...

III Światowe Igrzyska Koczowników 2018

There are no translations available.

III Światowe Igrzyska Koczowników odbędą się w dniach od 2-8 września 2018 w mieście Czołpon-Ata, na wybrzeżu jeziora Issyk-Kul i w wąwozie Kyrczyn w Kirgistanie. Jak sama nazwa wskazuje, impreza ta poświęcona tradycyjnym grom Kirgizów i innych narodów o koczowniczej przeszłości. Głównym celem igrzysk to ożywianie i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego koczowniczych narodów świata. Tegoroczne hasło igrzysk: „Jedność w sile! Jedność w duchu!” (United in Force! United in Spirit!). Wydarzenie odbywa się pod patronatem UNESCO i UNICEF.

O rozmachu i wielkości II Światowych Igrzysk Koczowników, które odbyły się w 2016 r. świadczą następujące liczby: ok 2000 zawodników z 62 Państw Świata, 23 dyscypliny, 1700 wolontariuszy. Jak organizator informuje, te liczby w 2018 r wzrosły: ponad 3000 zawodników z 80  państw, 37 dyscyplin i 2000 wolontariuszy.

Подробнее...

Piknik rodzinny na zakończenie sezonu Ligi Gier Planszowych w Kościanie

There are no translations available.

W najbliższą niedzielę 1 lipca o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich nie tylko graczy ale i ich rodziny i znajomych na zakończenie 2 sezonu 2018 Ligi Gier Planszowych Kościanie (Łazienki).

Planowane atrakcje:

Spotkanie z narodową grą kirgiską „Toguz Korgool”.  

Подробнее...

Zagraj Toguz Korgool na Śródce w Poznaniu

There are no translations available.

W najbliższą niedzielę 1 lipca o godzinie 13.00-14.30 zapraszamy na spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool na Moście Biskupa Jordana na Śródce (obok katedry) w Poznaniu. Warsztat gry odbędzie się w ramach letniego cyklu wydarzeń " A w niedzielę po sumie na moście" pod hasłem "Średniowiecze" organizowanego przez Fundacje PUENTA i współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Śródki i okolic ŚRÓDEJA. 

Подробнее...

Mancala and Toguzkumalak (Toguz Korgool) in Kurultaj 2018 (Hungary)

There are no translations available.

Introduction of the guests – the representatives of 27 nations Kurultaj 2018 will take place during the 8-15.08. 2018 in Bugac (Hungary).

Подробнее...

5 czewrca gramy Toguz Korgool w Lesznie

There are no translations available.

5 czerwca o godzinie 17.30 zapraszamy na spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool do Klubu Gier Planszowych w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lesznie. Znajduję się przy ul. Geodetów 1, 64-100 Leszno

Warsztaty poprowadzi Gulzat Kokoeva. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzieci powyżej 8 lat. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Międzynarodowy turniej Toguz Czech Open 2018

There are no translations available.

W ramach 29 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2018 odbędzie się 11 Festiwal Gier typu Mankala podczas którego będzie rozgrywać się Międzynarodowy Turniej Toguz (Toguz Korgool, Togyz Kumalak). Festiwal będzie się dobywać w dniach 13-20 lipca 2018.

Głównym organizatorem jest   AVE-KONTAKT s.r.o.

Główny arbiter: David Kotin

Adres: CEZ Arena, Sukova trida 1775, Pardubice, Czechy

Подробнее...

Dni Różnorodności Kulturowej w Poznaniu

There are no translations available.

Wydział Neofilologii UAM już po raz trzeci zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 57/249 z 20 grudnia 2002 w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej uchwalonej na 31 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w dniu 2 listopada 2001 roku. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów jest promocja kultury, różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego.

Подробнее...

Gramy Toguz Korgool podczas Tygodnia Międzykulturowego w Poznaniu

There are no translations available.

Wydarzenia w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Подробнее...

Toguz Korgool podczas imprezy edukacyjnej "Spotkanie z Azją" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

There are no translations available.

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na imprezę edukacyjną - Spotkanie z Azją.

Na każdego, kto odwiedzi nasze muzeum w tym dniu, czekają rozmaite atrakcje. Na dziedzińcu muzealnym będzie można zagrać w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool, zrobić sobie tatuaż henną i spróbować swoich sił w składaniu origami.

Подробнее...

Kwietniowe spotkanie z grą Toguz Korgool

There are no translations available.

7 kwietnia o godzinie 15.00 zapraszamy na kwietniowe spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.  Znajduję się przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Подробнее...

Świetujemy Nauryz (Nooruz) w Poznaniu

There are no translations available.

Studenci Turkologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy wsparciu Polskiego Klubu Toguz Korgool zapraszają na obchody Środkowoazjatyckiego święta wiosny- Nauryz (Nooruz).

Razem z Państwem chcemy uroczyście przywitać wiosnę, a także przybliżyć zwyczaje związane z tym świętem.
Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą Państwo mogli zobaczyć tradycyjne tance ludowe, posłuchać muzyki kazachskiej i tureckiej, którą wykona turkologiczny zespół. Nauryz to także okazja do zagrania w popularną w Azji Środkowej, strategiczną grę planszową Toguz Korgool.

Подробнее...

Marcowe spotkanie Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

4 marca o godzinie 16.00 zapraszam na marcowe spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.  Znajduję się przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Подробнее...

Warsztaty kirgiskiej gry Toguz Korgool na Festiwalu Azji Centralnej

There are no translations available.

Zapraszamy na warsztaty kirgiskiej gry Toguz Korgool w ramach wydarzenia Festiwal Azji Centralnej w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Toguz Korgool jest grą o charakterze liczbowym, która opiera się na żelaznej matematycznej logice, dlatego jest nazywana "Algebrą Nomadów". Posiada walory edukacyjne idące w parze z doskonałą zabawą.

Подробнее...

Styczniowe spotkanie z grą Toguz Korgool

There are no translations available.

28 stycznia odbyło się styczniowe spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu. Bezpłatne warsztaty poprowadziła Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Kalendarz międzynarodowych mistrzostw Toguz Korgool na rok 2018

There are no translations available.

Przedstawiamy Państwu kalendarz międzynarodowych mistrzostw i turniejów gry Toguz Korgool (Togyz Kumalak) na rok 2018. Plan opracowany został na podstawie danych z Międzynarodowej Federacji gier mankala, Międzynarodowej Federacji Togyz Kumalak, Kirgiskiej Federacji Toguz Korgool, Tureckiej Federacji Mankala i Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool. W imieniu swego klubu dziękuję wszystkim na wspaniały 2017 rok i życzę całej ekipie promotorów tej gry sukcesów i multum pozytywnej energii!

Подробнее...

Styczniowe granie Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

28 stycznia o godzinie 16.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.  Znajduję się przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Подробнее...

Toguz Korgool w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

There are no translations available.

7 grudnia 2017 r. odbyła się prezentacja tradycyjnej kirgiskiej gry Toguz Korgool (Dziewięć Kulek) w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Spotkanie poprowadziła Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Jest to tradycyjna strategiczna gra planszowa z rodziny mankala o charakterze liczbowym i opiera się na żelaznej matematycznej logice. Nazywana jest "Algebrą Nomadów". Gra pozytywnie przyczynia się do strategicznego myślenia, uczy umysł taktycznych ruchów i całkowitego skupienia się.

Подробнее...

The European Togyzkumalak (Toguz Korgool) Championship at the 32nd International Games Festival Cannes

There are no translations available.

The European Togyzkumalak (Toguz Korgool) Championship is to be held at the 32nd International Games Festival Cannes (South of France) which takes place from Friday 23rd of February to Sunday 25th of February 2018. Competition Starts on Friday at 11 am. This will Championship will feature Blitz & Rapid Competitions.

Подробнее...

Tradycyjna kirgiska gra Toguz Korgool w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

There are no translations available.

Prezentacja tradycyjnej kirgiskiej gry Toguz Korgool (Dziewięć Kulek) odbędzie się w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Jest to tradycyjna strategiczna gra planszowa z rodziny mankala o charakterze liczbowym i opiera się na żelaznej matematycznej logice. Nazywana jest "Algebrą Nomadów". Gra pozytywnie przyczynia się do strategicznego myślenia, uczy umysł taktycznych ruchów i całkowitego skupienia się. Pozwala rozwijać logiczne myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętność analizowania sytuacji i wyciągania wniosków.

Подробнее...

Grudniowe spotkanie z kirgiską grą Toguz Korgool

There are no translations available.

10 grudnia o godzinie 15.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.

Znajduję się on przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Warsztaty będzie prowadziła Gulzat Kokoeva z Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzieci powyżej 7lat. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Zapraszamy na warsztat gry Toguz Korgool

There are no translations available.

19 listopada o godzinie 16.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu.

Znajduję się on przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424. Masz ochotę na nowe doświadczenia i spędzenie czasu w międzynarodowym towarzystwie? Chcesz się nauczyć czegoś nowego? Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzieci powyżej 7lat. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Listopadowe spotkanie Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

5 listopada o godzinie 16.00 zapraszam na kolejne spotkanie z  tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool w Collegium Historicum, Migrant Info Point w Poznaniu. Znajduję się on przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424.

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Toguz Korgool w Migrant Info Point w Poznaniu

There are no translations available.

24 września graliśmy tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool w bardzo międzynarodowym towarzystwie w Migrant Info Point w Poznaniu. Poznaliśmy sporo ciekawych ludzi.  Graliśmy, jak zawsze mówiliśmy w różnych językach. Było wesoło i wszystkim się podobało. Wspólne spędzenie czasu przy grze jest również idealną okazją do nawiązania nowych znajomości i poznania innych kultur.

Подробнее...

Zagraj Toguz Korgool na międzynarodowym pikniku MIP w Poznaniu

There are no translations available.

Zagraj w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool z nami w Migrant Info Point w Poznaniu. Będziemy grali podczas pikniku międzynarodowego, które odbędzie się 24 września o 16.00 przy ul. Św. Marcin 78, czwarte piętro, pokój 424. Tego dnia w Migrant Info Point można pograć również inne gry planszowe i karciane, quizy, kalambury itd. Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Toguz Korgool w Warszawie

There are no translations available.

9 września graliśmy poraz pierwszy w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool w Warszawie. Spotkanie odbyło się w przytulnej restauracji "Manty". Mamy nadzieję, iż następnym razem uda nam się zorganizować z dużym wyprzedzeniem i zostać trochę na dłużej. Dziękujemy wszystkim za miłe popołudnie. I do zobaczenia następnym razem!

Подробнее...

V Swiss tournament of Toguzkumalak (Toguz Korgool)

There are no translations available.

11th Swiss International Warri Tournament and the V Swiss tournament of Toguzkumalak (Toguz Korgool) will take place next September (14th – 17th) in Fribourg (Switzerland) in the Schöneberg’s sociocultural animation center.

The International Association of Warri Players (IAWP) will hold its General Assembly on Thursday September 14th at 7 pm.

Подробнее...

IV Mistrzostwa Świata Togyz Kumalak (Toguz Korgool) w Astanie

There are no translations available.

IV Mistrzostwa Świata Togyz Kumalak (Toguz Korgool) odbyły się w dniach od 2 do 9 września 2017 roku w Astanie (Kazachstan). Impreza ta została zorganizowana w ramach ekspozycji specjalistycznej EXPO-2017. W mistrzostwach wzięło udział ponad 70 uczestników z 25 państw, w tym z: Antiguy i Barbudy, Afganistanu, Azerbejdżanu, Niemiec, Gruzji, Kolumbii, Kazachstanu, Kirgistanu, Chin, Mongolii, Uzbekistanu, Rosji, Syrii, Stanów Zjednoczonych, Tadżykistanu, Turcji, Turkmenistanu, Indii, Wielkiej Brytanii, Czech i Szwajcarii. Sportowcy z Austrii, Kamerunu, Polski i Ukrainy uczestniczyli po raz pierwszy na tej arenie. Polskę reprezentował Polski Klub Sportowy Toguz Korgool, Gulzat Kokoeva i Karol Robakowski.

Подробнее...

Krajowe Mistrzostwa Toguz Korgool na festiwalu "Igrzyska Manasa"

There are no translations available.

Krajowe Mistrzostwa Toguz Korgool odbędą się w ramach festiwalu "Igrzysk Manasa" w mieście  Czołpon-Ata (Kirgistan) w dniach 25-31 sierpnia 2017 r. Głównym organizatorem jest Państwowa Agencja do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Republiki Kirgiskiej. To wydarzenie poświęcone jest „Roku moralności, edukacji i kultury” oraz Dniu Niepodległości Kirgistanu.

Impreza sportowa odbywa się co cztery lata. Głównym celem jest promocja, rozwój sportów tradycyjnych  wspomnianych w eposie Manas, a także ich zachowaniu jako historyczne dziedzictwa kulturowe.

Подробнее...

IV Mistrzostwo Świata Toguz Korgool (Togyz Kumalak) w Astanie (Kazachstan)

There are no translations available.

IV Mistrzostwa Świata Toguz Korgool (Togyz Kumalak) odbędą się w dniach od 2 do 9 września 2017 roku w Astanie (Kazachstan). Impreza ta odbywa się w ramach ekspozycji specjalistycznej EXPO-2017. Polskę będzie reprezentować Polski Klub Sportowy Toguz Korgool.

Mistrzostwa świata odbywają się co dwa lata. Poprzednia edycja odbyła się w Ałmaty w 2015 roku.

Подробнее...

Gramy w turecką mangale w Polskim klubie Toguz Korgool

There are no translations available.

Polski Klub Sportowy Toguz Korgool otrzymał 10 zestawów gry mangala od Tureckiej Federacji Mankala.  Mangala jest tradycyjną turecką grą typu mankala, a więc można nauczyć się i pograć w tę grę podczas naszych spotkań w Poznaniu i Krakowie. Międzynarodowe mistrzostwa rozgrywane są wielu krajach. Od zeszłego roku także na Czech Open oraz Światowych Igrzyskach Koczowników w Kirgistanie.

Подробнее...

Międzynarodowe Mistrzostwa Toguz Korgool imienia O. Kasmakunowa w Kirgistanie

There are no translations available.

Międzynarodowe Mistrzostwa Toguz Korgool imienia O. Kasmakunowa odbędą się w Czołpon-Ata (Kirgistan) w dniach 5-12 sierpnia 2017 r. To wydarzenie poświęcone jest Roku moralności, edukacji i kultury” w Kirgistanie. Głównym organizatorem jest Państwowa Agencja do Spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu Republiki Kirgiskiej oraz Federacja Toguz Korgool w Kirgistanie.

Zawodnicy będą grali w dwóch  kategoriach: Standard (60 min x2) kobiety, Standard (60minx2) mężczyźni, oraz Blitz (14min x 2). Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim 11 rundowym w standardzie i 9 rundowym w Blitz.

Подробнее...

Polski Klub Sportowy Toguz Korgool na Czech Open 2017

There are no translations available.

W ramach 28 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2017 odbył się 10 Festiwal Gier typu Mankala. Podczas festiwalu były rozgrywane międzynarodowe turnieje Toguz Korgool, Bestemsze, Mankala, Bao, Owari, Hawalis i inne gry. Festiwal odbył się w Pardubicach w dniach 13-20 lipca 2017. Głównym organizatorem był AVE-KONTAKT s.r.o.

W tegorocznej 10 edycji festiwalu gier typu mankala wzięło udział 80 sportowców. W turnieju Toguz Korgool  wzięli udział sportowcy z 11 państw, w tym z: Kirgistanu, Polski, Kazachstanu, Republiki Czeskiej, Turcji, Izraelu, Francji, Austrii, Niemcy, Szwajcarii oraz Ukrainy.

Подробнее...

Международная научно-практическая конференция «Национальные виды спорта и Всемирные игры кочевников: историческое наследие и будущее»

There are no translations available.

Международная научно-практической конференции «Национальные виды спорта и Всемирные игры кочевников: историческое наследие и будущее» пройдет с 4  по 6 сентября 2017 года в  г. Чолпон-Ата.  Проводится в рамках Международного фестиваля традиционной охоты “Салбуурун", посвящается “Году нравственности, воспитания и культуры” и 5-летию открытия Дирекции по национальным видам спорта при Государственном агентстве по делам молодежи, физической культуры и спорта при Правительстве Кыргызской Республики.

Подробнее...

Toguz Korgool na festiwalu podróżniczym ORINOKO NAD WARTĄ w Poznaniu

There are no translations available.

Tegoroczna edycja festiwalu podróżniczego ORINOKO NAD WARTĄ odbędzie się w dwóch lokalizacjach, tradycyjnie w Puszczykowie w dniach 2-3 czerwca i na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM 25-26 maja 2017 r.

W ramach tego festiwali odbędzie się warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool w dniu 26 maja o 16:00.

Подробнее...

Otwarty VI Turniej Azji Centralnej Toguz Korgool w Kirgistanie

There are no translations available.

Otwarty VI Turniej Azji Centralnej Toguz Korgool poświęcone Dniu Zwycięstwa odbył się w Biszkeku (Kirgistan) w dniach 5-12 Maja 2017. W turnieju wzieli udział sportowcy ze wszystkich republik Azji Centralnej. Zawodnicy będą grać w trzech dyscyplinach: Standard, Rapid i Blitz.

Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w ramach klasyfikacji indywidualnej prowadzona jest również zespołowa.

Photo: Nuria Sulpukorova

Подробнее...

Międzynarodowy turniej Toguz Kumalak / Toguz Korgool na Czech Open 2017

There are no translations available.

W ramach 28 Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier CZECH OPEN 2017 odbędzie się X Festiwal Gier typu Mankala podczas którego będzie rozgrywać się Międzynarodowy Turniej Toguz Kumalak / Toguz Korgool. Festiwal będzie się dobywać w dniach 13-20 lipca 2017.

Głównym organizatorem jest   AVE-KONTAKT s.r.o.

Подробнее...

Poświąteczne spotkanie graczy Toguz Korgool

There are no translations available.

23 kwietnia o 12.00 zapraszam na kolejne spotkanie z grą Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego).

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

International Mancala games tournament in Turkey

There are no translations available.

The International Mangala Games Tournament which will be held in Manavgat / ANTALYA between 26.04.2017 and 02.05.2017 organized by the Mangala Federation.

GENERAL PRINCIPLES

Подробнее...

Warsztat gry toguz korgool w Krakowie

There are no translations available.

Warsztat kirgiskiej gry strategicznej Toguz Korgool  odbędzie się  3 kwietnia godz. 19.00 w Krakowie. Spotykamy się w Browar Lubicz (Lubicz 17J, 31-503 Kraków). Przyjdz, naucz się i graj z nami! Dzieci 7+

Warsztat poprowadzi Wasyl Jerenowski, który jest regionalnym koordynator  i członkiem Polskiego klubu sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Świętujemy Nooruz w Poznaniu

There are no translations available.

Wraz z nadejściem wiosny i ciepłych słonecznych dni, Turkologiczne Koła Naukowe UAM przy wsparciu Polskiego Klubu Toguz Korgool  zapraszają po raz kolejny na obchody środkowoazjatyckiego święta wiosny - Nauryz (Nooruz). Podobnie jak mieszkańcy niektórych regionów Azji, zapraszamy na uroczyste przywitanie wiosny i nowego roku, przybliżając zaproszonym gościom ciekawe zwyczaje związane z tym świętem. Wszystkim przybyłym zapewniamy wiele niespodzianek i atrakcji oraz wspaniałą zabawę.
Przygotowane jest ciekawy program artystyczny, oryginalna muzykę i tańce, quiz z nagrodami, liczne zabawy oraz gry, m.in. popularna w Azji Środkowej strategiczna gra planszowa Toguz Korgool.

Подробнее...

Międzynarodowy Turniej Togyz Kumalak w Cannes

There are no translations available.

Międzynarodowy Turniej Togyz Kumalak odbył się w Cannes we Francji w dniach 23-27 lutego 2017. Togyz Kumalak jest kazachskim odpowiednikiem gry Toguz Korgool.

Taką informacje podała Światowa Federacja Togyz Kumalak. W turnieju wzięli udział gracze z Kazachstanu, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Czech, Antigua i Barbudy i Wielkiej Brytanii.

Подробнее...

5 marca gramy Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

5 marca o 12.00 zapraszam na kolejne spotkanie z grą Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego).

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Подробнее...

Kalendarz międzynarodowych turniejów Toguz Korgool w 2017 roku

There are no translations available.

Strategiczna gra Toguz Korgool jest promowana na poziome narodowego sportu w Kirgistanie. Odbywają się regularne turnieje w regionach i mistrzostwa kraju. Grają grę w szkołach, uniwersytetach, podczas świąt, takich jak Nooruz czy Dzień Niepodległości.

Подробнее...

12 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu.

There are no translations available.

12 lutego o 12.00 zapraszam na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego).

Przyjdź, naucz się i graj z nami!

Zapraszam również dzieci 7+ w rodzicami. Gdyż początki mojego kontaktu z grą Toguz Korgool sięgają dzieciństwa, gdy moja starsza siostra przyniosła ją do domu i nauczyła mnie w nią grać.

Подробнее...

5 lutego kolejne spotkanie z gra Toguz Korgool w Krakowie

There are no translations available.

Drugie spotkanie graczy Toguz Korgool w Krakowie odbędzie się  5 lutego godz. 13.00-15.00. Spotykamy się w Drukarnia Jazz Club, ul.Nadwiślańska 1, 30-527 Kraków. Przyjdz, naucz się i graj z nami! Dzieci 7+

Grę poprowadzi Wasyl Jerenowski, który jest regionalnym koordynator  i członkiem Polskiego klubu sportowego Toguz Korgool.

Подробнее...

Prezentacje gry Toguz Korgool w Krakowie

There are no translations available.

30 stycznia o 18.00 zapraszamy na prezentacje gry Toguz Korgool w Krakowie (Browar Lubicz). Grę zaprezentuje Wasyl Jerenowski, który jest regionalnym koordynatorem i trenerem gry, a także członkiem Polskiego klubu sportowego Toguz Korgool.

Po prezentacji odbędzie się warsztat gry, gdzie Państwo nauczą się grać. Mogą Państwo śledzić Krakowską grupę Toguz Korgool na facebook

Подробнее...

Spotkanie graczy Toguz Korgool 22 stycznia (Poznań)

There are no translations available.

22 stycznia o 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie graczy Toguz Korgool w Poznaniu. Odbędzie się w kawiarni Nastawnia przy Moście Teatralnym (Park Wieniawskiego) Jak ktoś nie umie grać, nauczymy! Dzieci 7+ Prosimy o potwierdzenie jako komentarz ile osób będzie w naszej grupie na facebook

22 января в 12:00 пройдет встреча игроков клуба Тогуз Коргоол в Познане.

Подробнее...

Встреча игроков клуба Тогуз Коргоол в Познане

В четверг 22.12 в 17:00 пройдет встреча игроков клуба Тогуз Коргоол в Познане (Kawiarnia "Nastawnia" przy Moście Teatralnym). Приглашаем всех заинтересованных, кто не умеет играть научим.

Можно прийти с детьми старше 7 лет.

Подробнее...

Открытый чемпионат Азии по тогуз коргоолу в Бишкеке

III Открытый чемпионат Азии по Тогуз коргоол (Тогузкумалак) пройдет с 14-21 декабря 2016 г. в Национальной библиотеке в Бишкеке. Как сообщает Государственное агентство по делам молодежи, физической культуры и спорта КР, всего будут разыграны 6 комплектов медалей в следующих дисциплинах блиц, стандарт и рапид среди мужчин и женщин.
Борьбу за медали будут вести спортсмены из Азербайжана, Ирана, Китая, Росии, Монголии, Туркменистана, Таджикистана, Казахстана, Кыргызстана, Турции, США, Узбекистана и Южной Кореи.

Подробнее...

Международный турнир по тогуз коргоолу посвященный памяти Чынгыза Айтматова,

Международный турнир по тогуз коргоолу, посвященный памяти Чынгыза Айтматова, пройдут 6-12 декабря в здании Национальной библиотеки в Бишкеке. На соревновании участвуют команды из Кыргызстана, Казахстана, Монголии, Турции, Туркменистана и Китая. Состязания пройдут в личном зачете.

Подробнее...

II Открытой чемпионат Азии по тогуз коргоолу среди юношей и кадетов (Алтай, Россия)

II Открытой чемпионат Азии по тогуз коргоолу среди юношей и кадетов пройдет с 24 по 30 ноября в городе Горно-Алтайск (Республика Алтай, Россия). Как сообщает Дирекция по национальным видам спорта КР, спортсмены будут состязаться в двух возрастных категориях: юноши (до 14 лет) и юниоры (до 19 лет).

Подробнее...

Mеморандум о взаимопонимании о мерах по развитию этноспорта и этнокультуры

Польский Спортивный Клуб Тогуз Коргоол подписал меморандум о взаимопонимании о мерах по развитию этноспорта и этнокультуры со Всемирной Конфедерацией Этноспорта. Соглашение подписано во время II Всемирных Игров Кочевников 2016 в г. Чолпон-Ата.

Подробнее...

Polski Klub Toguz Korgool na II Światowych Igrzyskach Koczowników 2016

There are no translations available.

II Światowe Igrzyska Koczowników odbyły się w dniach od 3-8 września 2016 w mieście Czołpon-Ata, na wybrzeżu jeziora Issyk-Kul i w wąwozie Kyrczyn w Kirgistanie. Jak sama nazwa wskazuje, impreza ta była poświęcona tradycyjnym grom Kirgizów i innych narodów o koczowniczej przeszłości.

Подробнее...

Тогуз Коргоол на VI фестивале "ORINOKO над рекой Варта"

Польский клуб Тогуз Коргоол принял участие VI фестивале "ORINOKO над рекой Варта", который состоялся c 10-11 июня 2016 года в музее им. Аркадия Фидлерa в Пушчыково недалеко от города Познань.

В этом фестивале мы принимаем участие уже 3 год подряд. И в этом году организовали уголок для игроков кыргызской игры Тогуз Коргоол.

Подробнее...

Cеминар по Тогуз Коргоол на Туркологии в Университете им. Адама Мицкевича (Польша)

28 апреля 2016 года  прошел очередной семинар по кыргызской игре Тогуз Коргоол под руководством канд. наук Гульзат Кокоевoй. В этот раз на семинаре участвовали преподаватели и студенты 1 и 2 курса Туркологии университета им. Адама Мицкевича в городе Познань (Польша). В семинаре приняла участие также канд. наук Гулайхан Актай, заведующий лабораториум казахского языка.

Подробнее...

Warsztat kirgiskiej gry Toguz Korgool w Poznaniu

There are no translations available.

Подробнее...

Чемпионат Европы по Тогуз Кумалак / Тогуз Коргоол в Германии

Чемпионат Европы по Тогуз Кумалак / Тогуз Коргоол пройдет в Германии (Schweinfurt) с 22 по 24 июля 2016 года. Организатором чемпионата являются Немецкие друзья Тогуз кумалак и болельщики футбольного клуба "Фортуна 96 SW" Ассоциация "Die Brücken дер Freundschaft" е В. Бамберг.

Подробнее...

Toguz Kumalak (Toguz Korgool) na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Szachów i Gier CZECH OPEN 2016

There are no translations available.

9 turniej gier typu mankala podczas którego odbędą się mistrzostwo gry Toguz Kumalak (Toguz Korgool)

w ramach CZECH OPEN 2016 - XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachów i Gier odbędzie się w dniach 16-21 lipca 2016

Подробнее...

Тогуз Коргоол на праздновании Нооруз 2016

18-04-2016

Праздник Нооруз, праздник Нового года и Весны, является одним из самых важных  праздников не только в Кыргызстане, но и во многих стран.. Наше празднование Нооруз прошло 31 марта 2015 в клубе с Василием в городе Познань.

Организатором были сотрудники и студенты Туркологии университета им. Адама Мицкевича в Познани. Польский спортивный клуб Тогуз Коргоол организовал уголок для игроков кыргызской традиционной игры Тогуз Коргоол.

Подробнее...

IV Турнир Тогыз Кумалак / Тогуз Коргоол в Швейцарии

IV Турнир Тогыз Кумалак / Тогуз Коргоол состоится 13-15 ноября 2015 в Corpataux, La Tour-de-Peilz в Швейцарском музее игр.   Турнир пройдет совместно с X Международным Швейцарскvм Турниром Варри.

Подробнее...

Тогуз Коргоол на фестивале настольных игр GRAnat HOBBY 2015 в Польше

Кыргызская игра Тогуз Коргоол была показана на фестивале настольных игр GRAnat на выставке HOBBY 2015, который является одним из важных фестивалей в Польше.  Фестиваль прошел с 17 - 18 октября на Международной выставка в городе Познань. Во время этого мероприятия участники и гости имели возможность ознакомиться с традиционной кыргызской игры Тогуз Коргоол. Наше участие было проведено при поддержки Фонда Zagrajmy.
Краткий фото-репортаж о этого события.

Подробнее...

Kirgiska gra Toguz korgool na Poznańskim Festwalu Gier Planszowych GRAnat na targach HOBBY 2015

15-10-2015

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z tradycyjną kirgiską grą Toguz Korgool (Dziewięć Kulek) na Poznańskim Festiwalu Gier Planszowych GRAnat 2015, organizowanego w ramach targów HOBBY.

Подробнее...

VIII Międzynarodowy Turniej gry Toguz Korgool (Toguz Kumalak) na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Szachów i innych Gier - CZECH OPEN 2015

There are no translations available.

29-07-2015

VIII  Międzynarodowy Turniej gry Toguz Korgool/Toguz Kumalak odbył się w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Szachów i innych Gier - CZECH OPEN 2015 w Pardubicach w dniach 18 -23 lipca 2015.

W turnieju wzieli udział gracze z Kirgistanu, Kazachstanu, Czech, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy oraz USA.

Подробнее...

Gramy Toguz Korgool podczas Nooruz 2015 w Poznaniu

There are no translations available.

Obchody Święta Nooruz odbyły się 31 marca 2015 w klubie u Bazyla w Poznaniu. Głównym organizatorem byli pracownicy i studenci Turkologii UAM. Europejski  Klub graczy Toguz Korgool zorganizował warsztaty tradycyjnej gry planszowej Toguz Korgool. Podczas tej imprezy odbyły się również występy artystyczne, tradycyjne tańce, degustacja potraw, malowanie dłoni henną i wiele innych atrakcji.

Подробнее...

Warsztat gry Toguz Korgool w Instytucie Wschodnim UAM w Poznaniu (21/11/2014)

There are no translations available.

Przedstawiamy Państwu krótki fotoreportaż kolejnej edycji warsztatów kirgiskiej gry „Toguz Korgool”, które odbył się 21 Listopada 2014 w głównym Hallu Collegium H. Cegielskiego (Instytut Wschodni) w Uniwersytecie im Adama Mickiewicza. Po tym wydarzeniu odbyło się spotkanie ze słynnym kirgiskim manasczy Rysbajem Isakowym, który recytował fragment drugiej części "Semetej" z trilogii eposu "Manas" w języku originalnym. Recytacje poprzedziły wprowadzenia prof. Marka Gawęckiego, prof. Henryka Jankowskiego oraz dr Gulzat Kokoeva, która była inicjatorką tego spotkania.

Подробнее...

Toguz Korgool na Światowych Igrzyskach Koczowników 2014

There are no translations available.

Światowe Igrzyska Koczowników odbyły się w dniach od 9-14 września 2014 w Czołpon-Ata w Kirgistanie. Jak sama nazwa wskazuje impreza ta była poświęcona tradycyjnym grom Kirgizów i innych narodów o koczowniczej przeszłości. Oprócz Kirgistanu na igrzyskach koczowników wzięły udział reprezentacje 19 państw takich jak: Afganistan, Azerbejdżan, Białoruś, Brazylia, Francja, Niemcy, Kazachstan, Korea Południowa, Litwa, Mongolia, Ałtaj i Chakasja (Rosji), Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, USA oraz Uzbekistan.

Подробнее...

II чемпионат Европы и IV Международный турнир по Тогыз Кумалак (Тогуз Коргоол) XXIV Международного фестивалe CZECH OPEN 2013

II чемпионат Европы и IV Международный турнир по Тогыз Кумалак (Тогуз Коргоол) в рамках XXIV Международного фестиваля по шахматам и другим играм CZECH OPEN пройдет 13-18 июля 2013 в Пардубице (Чехия). Организатором фестиваля является компания AVE-KONTAKT. Директор турнира по Тогыз Кумалак (Тогуз Коргоол) Hana Kotinova.

Подробнее...

Дни Центральной Азии в Польше 2013

Дни Центральной Азии в Польше праздновали целых три дня, с 6-8 июня 2013 г. Первые два дня прошли на факультете Политологии и Журналистики Университета им. Адама Мицкиевича в городе Познань. Третий день прошел совместно с фестивалем "Ориноко над рекой Варта" в музее известного польского путешественника Аркадия Фидлера в Пушчыкове не далеко от города Познань. Кыргызстан был представлен командой Кyrgyzstan.pl. Во время фестиваля мы показали кыргызские традиционные костюмы, кыргызские войлочные изделия и кыргызскую игру тогуз коргоол.

Подробнее...

II Чемпионат Мира по Тогуз кумалак (Тогуз Коргоол) CZECH OPEN 2012

Второй Чемпионат Мира по Тогуз кумалак (Тогуз Коргоол) и 5-й турнир по играм Манкала CZECH OPEN 2012 - в рамках XXIИИ Международного Фестиваля по шахматам и другим играм, Пардубице 12.-29.07. 2012

Подробнее...

Презентация "Сравнение традиционных и современных настольных игр на примере кыргызской игры "Тогуз Коргоол" и "Экспедиция Суматра"

17 декабря 2010 г. прошел первая презентация кыргызской игры Тогуз коргоол на заседании членов Польской Ассоциации Исследования Игр в Институте Прикладной Лингвистики в Университете им. Адама Мицкевича в городе Познань. Презентация "Сравнение традиционных и современных настольных игр на примере кыргызской игры "Тогуз Коргоол" и "Экспедиция Суматра" прошла  совместно s канд. наук Гульзат Кокоевой и Бриттой Stockmann с Германии.

Подробнее...

CZECH OPEN 2010: III турнир по играм манкалa

CZECH OPEN 2010: III турнир по играм манкалы: Оваре-Тогуз Кумалак (Тогуз Коргоол) Мангала в рамах XXI международного фестиваля по шахматам и другим играм. Tурнир по Тогуз Кумалак (Тогуз Коргоол) пройдет 16-18.7. 2010 в Пардубице, Чехия

Подробнее...